Jak modlić się w ochronie życia poczętego?

Dla wielu katolików ogromną plagą jest coraz większa liczba dokonanych aborcji, czyli morderstw niewinnych dzieci. Jako katolicy wierzymy, że modlitwa w ochronie życia poczętego przynosi skutek, a o jej skutkach, powiemy sobie w naszym tekście

Można znaleźć wiele świadectw ludzi, którzy modlą się w intencji życia poczętego. Ich modły z pewnością dodają wiele otuchy przyszłym matkom oraz tym, którzy protestują przeciwko aborcji. Na pewno takie świadectwa osób, które uratowały matki oraz w konsekwencji takich dzieci dodaje wiele motywacji do działania.

Skuteczność modlitwy na pewno jest bardzo duża. Wiemy, że Pan Bóg wysłuchuje naszych modlitw oraz tego, że przyjmujemy komunię w intencji ochrony życia, czy też pościmy. Nie da się jej jednoznacznie zmierzyć za pomocą wykresów czy też jakiekolwiek przedstawienia tego w sposób liczbowy.

Należy modlić się w intencji życia poczętego, ponieważ można ochronić wiele matek od tak brutalnej decyzji, jaką jest aborcja. Życie jest najświętszą wartością od poczęcia aż do śmierci, więc należy modlić się w intencji matek i rodzin, które nakłaniają innych do popełniania tego grzechu.

Trzeba dziękować za tych, którzy przyszli na świat i prosić, aby w przyszłości grzech aborcji nie był powszechny. Modlitwa w ochronie życia poczętego powinna towarzyszyć nam każdego dnia, a dobrym rozwiązaniem będzie również zwykła rozmowa z osobami, które rozważają aborcję.

Wpisy dotyczace artykułu